Paraklub Aeroklubu České Budějovice má v AK již dlouho tradici, ve které nyní pokračuje cca 10 aktivních členů, kteří pravidelně provádějí seskoky ze všeho co létá.

Nejčastěji skáčeme z “našeho” brigadýra

Vzhledem k jeho možnostem dostupu a také vzhledem k našim peněženkám skáčeme většinou z nižších výšek cca 800 – 1500m. Nicméně většina z nás se věnuje disciplíně přesnost přistání, takže výška okolo 900m je pro nás ideální.

Na našem letišti působí občas i jiná letadla s vyšší dostupností, takže pokud máme zájem si dopřát delší volný pád pak samozřejmě rádi jdeme na nějaké RW nebo FF seskoky.

Pokud Vás Výše uvedené informace zaujaly a probudily Váš zájem a zvědavost pak vězte, že pravidelně  pořádáme víkendové kurzy.

V rámci kurzu se naučíte základní potřebné úkony pro bezpečné absolvování seskoku a po dvou dnech školení a příprav si vezmete na záda padák  a vyskočíte z letadla.

Skákat budete z výšky 1200m na padáku MARS 291 s průběžným otevřením. to znamená, že vyskočíte a padák se otevře sám.

Náš klub pravidelně pořádá soutěž v přestnosti přistnání – Budějovický pohár. Členové paraklubu se pravidelně zúčastňují soutěží v klasických parašutistických disciplínách.

předseda paraodboru je Břetislav Brodský ml. (info@aktivnisport.cz, 602 546 184) v případě zájmu o seskoky ho určitě kontaktujte.